• Vrátenie poplatku pri absencii dieťaťa v MŠ

•

Na základe pokynov zo Školského poriadku MŠ, platného od 02.09.2022, str. 29,  je možné za predpokladu splnenia určitých podmienok vrátiť pravidelný poplatok za náklady na MŠ.

Nižšie uvedené špecifikuje kedy a akým spôsobom je možné poplatok vrátiť.

Prílohu tvorí  tlačivo, ktoré je potrebné stiahnuť, vyplniť a priniesť riad. MŠ v čo najkratšom termíne (po absencii dieťaťa v MŠ z nižšie uvedených dôvodov).

Príspevok v MŠ na základe rozhodnutia zriaďovateľa sa neuhrádza za dieťa:

Ø  ktoré má prerušenú dochádzku do materskej školy na viac ako 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,

Ø  ktoré nedochádzalo do MŠ v čase školských prázdnin alebo bola prerušená prevádzka materskej školy  zapríčinená zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi - v týchto prípadoch uhrádza zákonný zástupca pomernú časť určeného príspevku.

Postup pri uplatnení odpustenia/vrátenia školného:

Ø  zákonný  zástupca písomne požiada o odpustenie príspevku zo zdravotných, alebo iných závažných dôvodov,

Ø  riaditeľka školy vydá súhlasné stanovisko,

Ø  v prípade prerušenia dochádzky dieťaťa do materskej školy na viac ako 30 po sebe nasledujúcich dní z dôvodu choroby doručí zákonný zástupca potvrdenie od lekára do troch dní po nástupe dieťaťa do materskej školy,

Ø  riaditeľka  predloží zriaďovateľovi  kópiu potvrdenia od lekára a súhlasné stanovisko s odpustením, vrátením školného na účet zákonného zástupcu.

Ziadost_o_vratenie_preplatku_za_MS.docx

•

• Materská škola " Včielka" , Považská 1719/1, 911 01 Trenčín
        • +421 902 911 186 PaedDr. Hantáková Zuzana, riaditeľka MŠ